25.8.2023 / 9:30 am - 11:00 am

Lekcija: ESG šoki pasaules piegādes ķēdēs

Dr. Alminas Zaldokas

Piektdien, 25.augustā, 9:30-11:00

 

Korporācijas arvien vairāk izjūt prasību uzraudzīt vides un sociālās aktivitātes savās piegādes ķēdēs. Vai šis klientu, darbinieku, akcionāru un regulējošo iestāžu izraisītais spiediens darbojas?

Profesors Almīns Zaldokas un līdzautori stāsta, ka ASV uzņēmumi samazina importu un, visticamāk, pārtrauks tirdzniecības attiecības, kad to starptautiskie piegādātāji saskaras ar vides un sociālajiem (E&S) incidentiem. Šie tirdzniecības samazinājumi ir lielāki publiskajā sarakstā iekļautajiem ASV importētājiem, kuri saskaras ar lielu E&S investoru spiedienu, un tie noved pie piegādātāju pārdalīšanas starp valstīm, kas liecina, ka E&S priekšrocībām kapitāla tirgos var būt reāla ietekme uz tālām ekonomikām. Lielāki tirdzniecības samazinājumi saistībā ar skandālu rada augstākus piegādātāju E&S rādītājus nākamajos gados un, iespējams, tirdzniecības atsākšanu. Mūsu rezultāti norāda uz klientu aiziešanas lomu piegādātāju E&S atbilstības nodrošināšanā visās piegāžu ķēdēs pasaulē.

Jūs varat izlasīt visu rakstu “ESG Shocks in Global Supply Chains” šeit.

 

Kā apmeklēt šo lekciju?

Lai apmeklētu lekciju, reģistrējies šeit: https://forms.gle/LbprYzpUMJu82who9

Lekcija notiks klātienē, Riga Business School (Skolas 11, Rīgā) ar iespēju pieslēgties tiešsaistē Zoom platformā.

 

Par vieslektoru

Dr. Alminas Žaldokas

Alminas Žaldokas ir Honkongas Zinātnes un tehnoloģiju universitātes (HKUST) asociētais profesors finanšu jomā.

Viņa pētījumi koncentrējas uz mijiedarbību starp stingriem lēmumiem finanšu produktu tirgos. Jo īpaši viņš pēta korporatīvo finanšu lēmumus, kas saistīti ar uzņēmumu investīcijām inovācijā, slepenu vienošanos veidošanu starp uzņēmumiem un ESG prakses veicināšanu. Šis pētījums ir publicēts tādos akadēmiskos žurnālos kā Journal of Financial Economics, Review of Financial Studies, Journal of Accounting Research, Management Science un citos.

Almins Žaldokas ieguva doktora grādu finansēs INSEAD 2012. gadā. Viņa iepriekšējie akadēmiskie grādi ir maģistra grāds finansēs un ekonomikā Londonas Ekonomikas augstskolā un BSc biznesā un ekonomikā Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā. Šobrīd viņš ir arī valdes loceklis Eiropas Tirdzniecības palātā Honkongā, pro bono akadēmiskais padomnieks Lietuvas Konkurences padomē un valdes loceklis Baltijas Ekonomikas asociācijā.

Vairāk par profesora Zaldokas pētījumu: http://www.alminas.com/ http://www.alminas.com/

 

 

 

 

Upcoming events

Matemātikas iestājuzdevums (MEE)

17.06 / 12:00 pm - 2:00 pm

Bakalauru uzņemšanas intervijas

18.06 / 9:00 am - 05.07 / 4:00 pm

Future Changemakers Academy vasaras skola

12.08 / 9:00 am - 16.08 / 5:00 pm

Esiet informēts par jaunākajām ziņām un notikumiem

Vairāk par datu aizsardzību lasiet šeit.

Esiet informēts par jaunākajām ziņām un notikumiem

ka manus datus apstrādās Rīgas Biznesa skola.

Vairāk par datu aizsardzību lasiet šeit.