Jau septīto gadu Riga Business School kā Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienība Eduniversal 2023. gada reitingā ir iekļauta to 200 pasaules biznesa skolu grupā, kurām ir nozīmīga starptautiska ietekme. Riga Business School vienlaikus atkārtoti atzīta par labāko biznesa skolu Latvijā, saņemot četras no piecām “Izcilības palmām” jeb Palmes of Excellence. Saņemot šo novērtējumu, Riga Business School divas piedāvātās MBA (Master of Business Administration) – profesionālais MBA un Executive MBA – atzītas par labākajām programmām šajā segmentā.

Riga Business School Professional MBA programma ir atzīta par 5. labāko Austrumeiropā, Professional MBA ar specializāciju mārketingā – par 16. labāko Austrumeiropā, un Executive MBA programma – par 17. labāko Austrumeiropā. Starp Latvijas augstskolām, Riga Business School maģistra programmas novērtētas visaugstāk.

Eduniversal reitingā iekļauj 1000 labākās biznesa skolas un labākās maģistratūras un MBA programmas 153 valstīs un 9 reģionālajās zonās. Šie reitingi ir paredzēti informācijas sniegšanai topošajiem studentiem, lai viņiem palīdzētu izvēlēties turpmākās studijas.

Ar patiesu lepnumu saņēmu šo novērtējumu par Riga Business School komandas paveikto. Mēs attīstām programmas, veidojam starptautiskas sadarbības, radām platformu izglītības inovācijām. Tie ir soļi, kas ļauj mums piedāvāt labāko biznesa izglītību Latvijā.

Klaudio Rivera
Riga Business School direktors

Oficiālā 1000 labāko biznesa skolu atlase balstās uz kvantitatīviem un kvalitatīviem kritērijiem. Pēc tam izvēlētās skolas tiek sadalītas piecos izcilības līmeņos ar nosaukumu Palmes of Excellence. Izcilības līmeni katrai skolai piešķir galvenokārt saskaņā ar starptautisko darbību kritērijiem, piemēram, akreditāciju, citiem reitingiem un dalību akadēmiskās vai profesionālās asociācijās vai partnerībās.

Starptautiska zinātniskā komisija ir atbildīga par 1000 labāko biznesa skolu oficiālu atlasi, Dekānu balsošanas procesa uzraudzību un Eduniversal biznesa skolu reitingu metodikas pārraudzību. To veido 11 dalībnieki: divi Eduniversal vadošie darbinieki un deviņi neatkarīgi augstākās izglītības eksperti. Visiem komisijas dalībniekiem ir ievērojama pieredze akadēmiskajā pasaulē un savā jomā.

Eduniversal galvenā mītne atrodas Parīzē. Tā ir starptautiskā reitingu un vērtējumu aģentūra, kas specializējas augstākajā izglītībā. Uzņēmums ir guvis spēcīgu pieredzi akadēmisko iestāžu un programmu novērtēšanā Francijā kopš 1994. gada un starptautiski kopš 2007. gada.