Pavisam drīz, 2. jūnijā, Tech Picnic ietvaros Mākslas telpā Noass norisināsies uzņēmējdarbības veicināšanas programmas “Inovāciju Akadēmija” otrās sezonas noslēdzošais pasākums – Demo diena, kurā piedalīsies 33 “Inovāciju Akadēmijas” komandas. Demo dienā komandas prezentēs savus pirmsakselerācijas programmā izstrādātos projektus.

16 nedēļu garumā, 40 komandām – biznesa ideju autoriem un jaunajiem uzņēmējiem, bija iespēja strādāt pie savu risinājumu attīstības pieredzējušu mentoru jaunuzņēmumu ekosistēmā un starptautiski atzītu lektoru pavadībā. Apmācību laikā, komandām un pieteiktajām idejām tika sniegts atbalsts pētniecībai, ideju attīstībai, prototipēšanai, kā arī biznesa ideju realizēšanai konkurētspējīgos uzņēmējdarbības projektos. Programmas laikā ar komandām strādā vairāk kā 60 mentori, tajā skaitā Anna Andersone, Riga TechGirls vadītāja, Ernests Štāls, Starwatcher.io līdzdibinātājs, Džūlija Giforda, uzņēmuma Truesix līdzdibinātāja un vadītāja, Emīls Sjundjukovs, Longenesis līdzdibinātājs un izpilddirektors kā arī citi.

Inovāciju Akadēmijas” pirmsakselerācijas posmā komandas tika sadalītas trīs grupās – fiziskie risinājumi, aplikācijas un IoT risinājumi, kā arī platformas un B2B risinājumi. Šajās grupās jaunuzņēmēji strādāja pie dažādu industriju inovatīvu un zinātņietilpīgu risinājumu, piemēram, GreenTech, HealthTech/MedTech, AgroTech, EdTech un BioTech, kā arī EnergyTech attīstīšanas, taču visbiežāk izmantotās tehnoloģijas ir mākslīgais intelekts/mašīnmācība, IoT (lietu internets) un jaunie materiāli.

Viesturs Sosārs
“Inovāciju Akadēmijas” direktors un Riga Business School rezidējošais uzņēmējs

Inovāciju Akadēmija pierādīja sevi kā lielisku platformu eksperimentiem ar jaunām pieejām tehnoloģiju dizainu izstrādei, inovatīvu biznesa modeļu attīstībai, komandu veidošanai un to darbības organizēšanai. “Inovāciju Akadēmijas” lektori un mentori palīdz izrauties no ierastā domāšanas veida un pārspēt esošās iztēles robežas, vienlaikus palīdz padarīt visdrosmīgākās idejas dzīvotspējīgs tirgus apstākļos.

Andrejs Berdņikovs
Latvijas Investīciju Attīstības Aģentūras Tehnoloģiju biznesa centra vadītājs

Jaunuzņēmums Orbit8 iestājās “Inovāciju Akadēmijā” ar mērķi validēt savu biznesa ideju un atrast iespējamos sadarbības partnerus. “Inovāciju Akadēmija” piedāvāja iespēju tikties ar vairākiem ekspertiem, kas sniedza labus ieteikumus, lai palīdzētu Orbit8 idejas validēšanai. “Inovāciju Akadēmija” nodrošināja kvalitatīvus ekspertus no dažādām uzņēmuma veidošanas jomām, kas ļāva efektīvāk virzīties uz idejas prototipa izstrādi. Kopējais process bija labi organizēts un pārvaldīts ar proaktīvu vadītāju iesaisti un atbalstu jebkurā diennakts laikā

Pauls Irbins
Orbit8 dibinātājs.

Vairāk par pasākumu var lasīt šeit: https://ej.uz/TechPicnic

Programmas īstenošanu nodrošina Riga Business School kā Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienība ar LIAA Tehnoloģiju biznesa centra un Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu.

Papildu informāciju par “Inovāciju Akadēmiju” var iegūt šeit: https://www.inovacijuakademija.lv/

Papildu informācijai:

Programmas direktors un Riga Business School rezidējošais uzņēmējs Viesturs Sosārs, viesturs.sosars@rbs.lv

Programmas vadītājs Jānis Altgauzens, janis.altgauzens@rbs.lv

Share This Story, Choose Your Platform!