No 30. septembra līdz 1.oktobrim norisinājās ES Programmēšanas nedēļas hakatons, kurā piedalījās 53 vidusskolēni un pirmā kursa studenti. Jaunieši divu dienu laikā izstrādāja digitālus risinājumus, lai skolēnos radītu interesi par STEM priekšmetiem un motivētu izvēlēties savu karjeru šajās nozarēs. Dalībnieki piedalījās arī izglītojošās darbnīcas, kur guva ieskatu par digālu produktu izveidi, pilnveidoja zināšanas par dažādiem tiešsaistes vizuālizācijas rīkiem un apguva prasmes par risinājumu prezentēšanu. Pēc žūrijas vērtējuma augstāko punktu skaitu un naudas balvas saņēma jaunieši no Rīgas un Ulbrokas:

1. vieta komandai “Exacto” ar risinājumu, kas informē par aktualitātēm STEM jomā un savedīs kopā jauniešus, zinātniekus un darba devējus. Komandā Dāvis Ērglis no RTU Inženierzinātņu vidusskolas, Roberts Legzdiņš no Rīgas Tehniskā koledžas un Artūrs Haritinovs no Rīgas Hanzas vidusskolas.

2. vieta komandai “Zantix” ar mobilo lietoni, kas piedāvā interesantus, interaktīvus uzdevumus un nosaka stiprās puses.
Komandā Miks Mednis un Harvijs Tučs no Rīgas Tehniskās universitātes, Dmitrijs Semjonovs, Alberts Liepiņš, Renārs Gausiņš no Rīgas Valsts Tehnikuma.

3. vieta komandai “MVDELF ar risinājumu, kas ļaus apgūt eksaktos priekšmetus aizraujoši ar spēļu elementiem. Komandā Mārtiņš Mežavilks, Viesturs Inguss Trokša, Emīls Bebris, Dāvis Vecumnieks, Loreta Vaivode, Filips Paurs no Ulbrokas vidusskolas.

Hakatona uzvarētāji, komanda “Exacto”, prezentēs savu risinājumu Eiropas žūrijai un cīnīsies par labāko risinājumu starp vēl piecām komandām no Albānijas, Francijas, Grieķijas, Īrijas un Itālijas. Hakatona dalībnieki un organizatori ir priecīgi par hakatona rezultātu un
reflektē par paveikto.

Mums patīk izaicināt sevi un piedalīties dažāda veida hakatonos un risināt aktuālas problēmas. Tas attīsta mūsu problēmu risināšanas prasmes un dod iespēju sacensties ar labākajiem, kas noved pie labākā risinājuma. Codeweek hakatons bija labi organizēts, un tika sniegta lieliska atsaucība gan no organizatoriem, gan mentoriem. Es noteikti ieteiktu šāda veida hakatonus ikvienam, kurš vēlas piedalīties.

Roberts Legzdiņš,

komandas “Exacto” dalībnieks

Mums vajadzētu vairāk ieklausīties jauniešos, viņu vajadzībās un skatījumā par kvalitatīvu,  interesantu izglītības mācību procesu. Risinājumi parādīja, cik nozīmīgi izglītības politikas veidotājiem domāt par modernu mācību procesu ieviešanu eksaktajos priekšmetos un iespēju jauniešiem satikties ar darba devējiem šajā jomā.

Linda Sinka,

hakatona organizatore, ES Programmēšanas nedēļas vēstniece Latvijā un Riga Business School PreUniversity programmu vadītāja un projektu vadītāja.

ES Programmēšanas nedēļas hakatonus organizē Eiropas Komisija un vietējie ES programmēšanas nedēļas vēstnieki. Latvijas nacionālo hakatonu atbalsta Valsts izglītības satura centrs, jauniešu programmēšanas skola “Datorium” un “Learn IT”, IT Izglītības fonds start(it) un Riga Business School kā RTU struktūrvienība.

Riga Business School PreUniversity programmu vadītāja un projektu vadītāja Linda Sinka ir ES programmēšanas nedēļas vēstnese Latvijā un galvenā šī hakatona idejas virzītāja Latvijā. MBA programmas vadītājs Aldis Greitāns hakatona dalībniekiem vadīja darbnīcu par to, kā izveido digitālo produktu. Savukārt Executive Education programmu vadītājs Enno Ence piedalījās kā mentors un programmu, mārketinga, komunikācijas un studentu pieredzes direktore Agnese Strazda bija viena no žūrijas locekļiem.

Share This Story, Choose Your Platform!