Kā veicināt skolēnu interesi par STEM priekšmetiem un iedrošināt izvēlēties karjeru šajās nozarēs?

Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki aicina jauniešus vecumā no 15 – 19 gadiem piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā, kas norisināsies tiešsaistē no 30. septembra līdz 1. oktobrim. Hakatona laikā dalībnieki komandās attīstīs savas programmēšanas prasmes un 24 stundās radīs risinājumu, lai veicinātu jauniešu interesi par STEM priekšmetiem un iedrošinātu izvēlēties karjeru šajās nozarēs.

Hakatona laikā jaunieši saņems atbalstu no zinošiem mentoriem, piedalīsies darbnīcās un prezentēs savu risinājumu žūrijai. Trīs labākās komandas saņems naudas balvas no Riga Business School: 1. vietas uzvarētāji saņems 1200 euro, 2. vietas uzvarētāji 600 euro, 3. vietas uzvarētāji 200 euro. Hakatona uzvarētāji prezentēs savu risinājumu Eiropas žūrijai un sacentīsies par labāko risinājumu starp vēl pieciem finālistiem no Albānijas, Francijas, Grieķijas, Īrijas un Itālijas.

Kā piedalīties?

  1. 18.septembrī plkst. 16.00 ikviens interesants aicināts uz informatīvo semināru par hakatona norisi, kā arī dzirdēt jauniešu iespaidus, kuri jau ir guvuši panākumus CodeWeek hakatonā un olimpiādēs un atklās vairāk par to, kas ir hakatons un kāpēc piedalīties. Saite uz pieteikuma anketu semināram šeit. Ieraksts būs pieejams “Datorium” Youtube kanālā šeit.
  2. Līdz 28. septembrim skolēni vecumā no 15 – 19 gadiem, kuri vēlas apgūt jaunas zināšanas tehnoloģiju jomā un rast risinājumu izaicinājumam, aicināti reģistrēties hakatonam šeit. Reģistrēties var gan individuāli, gan komandā. Komandā jābūt 5-6 dalībnieki. Reģistrējoties hakatonam, skolēni varēs dalīties idejās un veidot komandas.

ES Programmēšanas nedēļas hakatonus organizē Eiropas Komisija un vietējie ES programmēšanas nedēļas vēstnieki. Latvijas nacionālo hakatonu atbalsta Valsts izglītības satura centrs, jauniešu programmēšanas skola “Datorium” un “Learn IT” un Riga Business School kā RTU struktūrvienība.

Vairāk par hakatonu uzzini šeit.

Papildus informācija par hakatonu: Linda Sinka ES Programmēšanas nedeļās vēstniece Latvijā E-pasts: linda.sinka@rbs.lv

Share This Story, Choose Your Platform!