No 31. jūlija līdz 20. augustam tiks atvērts pieteikumu process ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš vēlas piedalīties pirmsakselerācijas programmā “Inovāciju Akadēmija” un iegūt mūsdienīgas zināšanas par inovācijās orientētu uzņēmējdarbības uzsākšanu. Jaunajā sezonā “Inovāciju Akadēmija” plāno uzņemt līdz 200 dalībniekiem.

“”Inovāciju Akadēmijas” programmas mērķis ir apzināt topošos uzņēmējus un viņu ideju komerciālo potenciālu, kā arī palīdzēt viņiem izstrādāt investīciju piesaistei gatavus projektus. Plānojam, ka programmas absolventi attīstīs jaunus produktus ar augstu pievienoto vērtību un radīs jaunas darba vietas nozarēs ar augstu produktivitātes līmeni,” stāsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tehnoloģiju biznesa centra (LIAA TBC) vadītājs Andrejs Berdņikovs.

Programmas, kuru īsteno Riga Business School (RBS), mērķis ir stimulēt jaunos profesionāļus, veidot uzņēmumus un īstenot globāli konkurētspējīgus biznesa projektus, kas varētu kļūt par Latvijas ekonomikas dzinējspēku.. Lai pieteiktos “Inovāciju Akadēmijā”, no 31. jūlija līdz 20. augustam ir nepieciešams iesniegt pieteikumu elektroniski, programmas mājaslapā www.inovacijuakademija.lv.

Plašāku informāciju par programmas piedāvājumu šī gada 15. augustā varēs gūt tiešsaistes prezentācijas pasākumā, Riga Business School (RBS) Facebook platformā. Prezentācijas laikā “Inovāciju Akadēmijas” programmas direktors un RBS rezidējošais uzņēmējs Viesturs Sosārs un programmas vadītājs Jānis Altgauzens iepazīstinās ar informāciju par gaidāmo pirmsakselerācijas posmu un atbildēs uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Dalība bezmaksas apmācību programmā ļaus pilnveidot savas zināšanas starptautiski atzītu lektoru un pieredzējušu mentoru vadībā. Programmas ietvaros plānota 6 nedēļu mācību programma, kam sekos 18 nedēļu posms, kurā turpināsies darbs ar jauno uzņēmēju komandām.

Šis būs jau trešais “Inovāciju Akadēmijas” iesaukums. Pagājušajā gadā programmā piedalījās 150 dalībnieki, un to veiksmīgi pabeidza 33 komandas, kas izstrādāja inovatīvus produktus un risinājumus dažādās jomās, piemēram, zaļās tehnoloģijas, audio tehnoloģijas, veselības tehnoloģijas, izglītības, reklāmas un finanšu tehnoloģijas.

Viens no otrās sezonas veiksmes stāstiem ir veselības aprūpes tehnoloģiju projekts “Fungo”. ”. Neilgajā tā pastāvēšanas laikā šī projekta komanda jau ir guvusi ievērojamus panākumus, saņemot vairākas godalgas Eiropas uzņēmējdarbības festivālā. Projekta komandas līdzdibinātāja Keita Augstkalne stāsta par programmas ieguvumiem: “Mācības “Inovāciju Akadēmijā” ir bijis nozīmīgs pagrieziena punkts komandas papildināšanai, nostiprināšanai, kā arī idejas attīstībai. Mentoru atbalsts ļāvis validēt mūsu risinājumu, pētīt dažādus attīstības ceļus un izveidot reālistisku plānu tālākai attīstībai.”

“Inovācijas ir ļoti svarīgas, lai veicinātu potenciālu globāli ietekmīgus uzņēmumus. Mūsu uzdevums ir apzināt topošos uzņēmējus un palīdzēt viņiem sagatavot investīcijām gatavus projektus, savlaicīgi pārbaudot viņu ideju komerciālo dzīvotspēju. Lai piedalītos “Inovāciju Akadēmijas” programmā, nav nepieciešama pilnībā noformēta un skaidra ideja, bet gan vēlme strādāt pie tās,” norādīja programmas direktors un RBS rezidējošais uzņēmējs Viesturs Sosārs.

Pievienojies “Inovāciju Akadēmijai”, iesniedzot pieteikumu no 2023. gada 31. jūlija līdz 2023. gada 20. augustam. Plašāku informāciju un jaunāko informāciju var iegūt oficiālajā tīmekļa vietnē business.gov.lv un programmas mājaslapā www.inovacijuakademija.lv

“Inovāciju Akadēmijas” programmas konceptu ir izstrādājusi, organizē un vada Riga Business School kā Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienība sadarbībā ar LIAA Tehnoloģiju biznesa centru. Programmu atbalsta Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instruments. Projekts nr. 10.1-2-L-2021/5.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Share This Story, Choose Your Platform!