Tiek uzsākta pieteikšanās trīs nedēļu programmai biznesa un IT studiju izmēģināšanai

Lai nodrošinātu iespēju ieskatīties studiju procesā un gūtu priekšstatu par modernas un starptautiskas izglītības iespējām Latvijā angļu valodā, vidusskolēni no visas Latvijas aicināti piedalīties Riga Business School kā Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienības trīs nedēļu programmā RBS Greenhouse. Šādu iespēju Riga Business School nodrošina jau otro gadu, lai pulcētu vienuviet spožākos, aktīvākos un uzņēmīgākos jauniešus. Programma ļaus izmēģināt un iejusties starptautiskās un modernās izglītības programmās, kas līdzvērtīgas vai pat pārsteidz virkni ārvalstu augstskolu piedāvājumu. Pagājušogad programmu absolvēja vairāk nekā 50 jaunieši, un katrs trešais Riga Business School students ir RBS Greenhouse programmas absolvents.

Pirmajās divās nedēļās RBS Greenhouse programmas ietvaros skolēnus sagaida lekcijas no starptautiskiem lektoriem, kā arī darbnīcas no tādu Latvijā vadošo uzņēmumu ekspertiem kā SEB bankas un Peero, ekskursijas Tet un Luminor, kā arī citi vērtīgi notikumi. Programmas trešajā nedēļā skolēniem būs iespēja strādāt pie tehnoloģiju uzņēmuma Tietoevry izstrādātajiem biznesa izaicinājumiem, sacenšoties par stipendiju studijām un citām balvām. Pieteikšanās atvērta līdz 2023. gada 10. janvārim vietnē greenhouse.rbs.lv. Programma norisināsies laika posmā no nākošā gada 16. janvāra līdz 4. februārim. Programma notiek angļu valodā.

Ņemot vērā šobrīd aktuālo izglītības sistēmas transformāciju uz kompetencēs balstītu saturu un starpdisciplinaritāti, Riga Business School mērķis ir iedvesmot jauniešus izvēlēties modernu biznesa izglītību līderībai tehnoloģijās balstītā vidē šeit Latvijā.

Riga Business School mērķis ir inovēt un pilnveidot izglītību sabiedrības izaugsmes vajadzībām, vienlaikus radīt tādu pieredzi, kas palīdz iegūt starpdisciplināras zināšanas. Kvalificēti jaunie speciālisti ar plašām prasmēm ir absolūti neaizstājami mūsdienu darba tirgū. Vairs nepietiek ar to, ka darbinieks labi pārzina vienu šauru jomu. Mēs saviem studentiem attīstām gan tehniskās, gan cilvēciskās iemaņas, un tā būs uzvarošā kombinācija nākotnē.

Klaudio Rivera
Riga Business School direktora vietnieks, bakalaura programmu direktors

RBS Greenhouse programma sadalīta divos virzienos, un vidusskolēniem tiek dota iespēja izvēlēties vienu no abiem virzieniem vai arī apmeklēt lekcijas, darbnīcas no abiem moduļiem, balstoties uz savām interesēm. Virzienā “Biznesa vadība” jauniešus sagaida tādas tēmas kā, piemēram, inovācijas, līderība, ideācijas process un prototipēšana. “Biznesa vadība un IT” virziens arī iekļauj ar līderību saistītas tēmas, taču šajā virzienā fokuss būs uz IT tēmām – datu analīze un programmēšana. Pēc divu nedēļu apmācībām jauniešiem ar mentoru atbalstu būs iespēja risināt reālus biznesa izaicinājumus, ar ko saskaras tehnoloģiju uzņēmums Tietoevry. Programmas noslēgumā jauniešiem būs iespēja saņemt veicināšanas balvas no RBS Greenhouse atbalstītājiem. Jaunieši, kuri būs piedalījušies RBS Greenhouse programmā, saņem papildu vērtējuma punktus, kas tiks summēti viņu rezultātiem Riga Business School iestājeksāmenā, tādējādi dodot jauniešiem papildu iespējas nokļūt labāko studentu pulkā un saņemt Riga Business School mācību stipendijas. RBS Greenhouse programmu atbalsta Peero, SEB banka, Tet, Luminor, Tietoevry, Vapiano, Radisson, ForumCinemas, Kūkas Gardas, Dārza limonāde, Lieliska Dāvana. Programmas informatīvie partneri ir EHR un IR.

Pieteikties RBS Greenhouse iespējams līdz 2023. gada 10. janvārim tīmekļvietnē greenhouse.rbs.lv. Dalība programmā ir bez maksas, un pieteikties aicināti 10. – 12. klašu skolēni no visas Latvijas. Programma norisināsies laika posmā no nākošā gada 16. janvāra līdz 4. februārim. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, apmeklējiet greenhouse.rbs.lv.