29.8.2023 / 9:30 am - 11:00 am

Lekcija: Bagāts un atbildīgs? Atbildīgo investoru skaita pieaugums

Prof. Kasper Meisner Nielsen, Kopenhāgenas Biznesa Skola

Otrdien, 29.augustā, 9:30-11:00

 

Kas motivē atbildīgu investīciju skaita pieaugumu? Šajā lekcijā profesors prezentēs savu pētījumu, kurā secināts, ka investori atbildīgu investēšanu uztver kā “luksusa preci”.

Šis pētījums pēta atbildīgu ieguldījumu pieaugumu (t.i., ieguldot aktīvos ar vides un sociālo labumu, kā arī finansiālu atdevi) investoru vidū Dānijā. No 2011. līdz 2021. gadam atbildīgo aktīvu portfeļa vidējais svars pieaug no 2,4% līdz 5,2%, ko veicina arvien lielāka investoru daļa ar atbildīgiem ieguldījumu fondiem (0,9% līdz 11,3%) un zaļās enerģijas akcijām (8,1% līdz 14,4%). Motivējot novērojumam, ka atbildīgi ieguldījumi koncentrējas turīgo investoru vidū, mēs izmantojam negaidītu bagātību no mantojumiem, lai dokumentētu, ka investori atbildīgus ieguldījumus uztver kā luksusa preci, un pieprasījumu daļēji motivē “siltā mirdzuma” efekts.

 

Kā apmeklēt šo lekciju?

Lai apmeklētu lekciju, reģistrējies šeit: https://forms.gle/LbprYzpUMJu82who9

Lekcija notiks klātienē, Riga Business School (Skolas 11, Rīgā) ar iespēju pieslēgties tiešsaistē Zoom platformā. Zoom saiti saņems tie, kuri reģistrējoties norādīs šo izvēli.

 

Par vieslektoru

 

Prof. Kaspers Meisners Nīlsens

Kaspers Meisners Nīlsens ir Kopenhāgenas Biznesa skolas finanšu profesors un HKUST asociētais profesors. Savu zinātņu bakalaura, zinātņu maģistra un doktora grādu ekonomikā ieguvis Kopenhāgenas Universitātē.

Profesora Nīlsena pētniecības interešu lokā ir uzvedības finanses, korporatīvā pārvaldība, uzņēmējdarbības finanses, ģimenes bizness un mājsaimniecību finanses. Viņa pētījumi ir publicēti starptautiskos laikrakstos un žurnālos, tostarp Business Week, Financial Times, Harvard Business Review, International Herald Tribune, The Economist, The Times of India un Wall Street Journal.

Viņš ir pētījis ģimenes pēctecības ietekmi uz uzņēmuma sniegumu, neatkarīgo direktoru vērtību, vadītāju atalgojuma līmeni, kāpēc indivīdi izvairās no akcijām, globālās finanšu krīzes personīgo ietekmi uz riska uzņemšanos un mājsaimniecību lēmumiem. lai refinansētu savu hipotēku. Viņa darbi ir publicēti akadēmiskajos žurnālos, tostarp American Economic Review, The Quarterly Journal of Economics, Journal of Financial Economics, Review of Financial Studies un citos.

Profesors Nīlsens ir strādājis kā ārējais padomnieks, konsultants un pasniedzējs valdības aģentūrām un uzņēmumiem Ķīnā, Dānijā un Honkongā.

Vairāk par Prof. Nielsen’s pētījumiem: http://www.kaspermeisnernielsen.com/

Upcoming events

Future Changemakers Academy vasaras skola

12.08 / 9:00 am - 16.08 / 5:00 pm

Esiet informēts par jaunākajām ziņām un notikumiem

Vairāk par datu aizsardzību lasiet šeit.

Esiet informēts par jaunākajām ziņām un notikumiem

ka manus datus apstrādās Rīgas Biznesa skola.

Vairāk par datu aizsardzību lasiet šeit.