Finanšu un tehnoloģiju uzņēmumi satiek savus stipendiātus

Lai pārrunātu studiju gaitas IT un līderības bakalaura programmā (BITL – Baltic IT Leadership), iepazītos ar savu piešķirto stipendiju saņēmējiem klātienē, pārrunātu jauniešu nākotnes plānus, vairāki Latvijas finanšu nozari pārstāvošie uzņēmumi un IT sektora pārstāvji tikās ar Riga Business School studentiem – stipendiju saņēmējiem. Riga Business School kā RTU struktūrvienība jau ceturto gadu Latvijā nodrošina interdisciplināru IT un biznesa vadības bakalaura programmu, kas nodrošina gan datorzinātņu un programmēšanas apguvi, gan arī biznesa vadības, līderības un datu vadības un grāmatvedības pamatus. Uzņēmumu pārstāvjiem bija iespēja pārrunāt ar jauniešiem arī studiju gaitas un to kvalitāti.

2018. gadā vairāku nozaru pārstāvji kopā ar izglītības jomas līderiem secināja, ka Latvijā jāstiprina starpdisciplināra IT un biznesa izglītība, veicinot un stiprinot zināšanu bāzi IT jomā arī citu nozaru speciālistiem. This would promote and foster a knowledge base in IT also for specialists in other sectors. IT un līderības bakalaura programma kļuva pieejama jau 2019.gadā, pateicoties finanšu un IT nozares uzņēmumu labvēlībai, šīs programmas studentiem nodrošinot studiju stipendijas.

Kopumā 21 Riga Business School students saņem uzņēmumu atbalstu mācību maksas segšanai šajā starpdisciplinārajā programmā. Šogad programma piedzīvos pirmo tās izlaidumu. Kopējais līdz šī mācību gada beigām nodrošinātais stipendiju finansējums 263000 eiro apmērā. Kopumā Riga Business School stipendijas nodrošina 11 uzņēmumi.

Uzsākot programmu, iniciatīvai atbalstīt jauniešus apvienojās SEB banka, Luminor banka, Swedbank, BluOr banka, banka Citadele, kā arī IT uzņēmumi Squalio, TietoEvry Latvia un WeAreDots. Šogad šim atbalstītāju pulkam ir pievienojušies uzņēmumi Uniso un Httpool, kā arī Sanda Liepiņa, Riga Business School konsultatīvās padomes priekšsēdētāja kā individuāls stipendijas devējs.

Šobrīd, kad Latvija ļoti nopietni iegulda resursus augstākās izglītības kvalitātes celšanā, ir ļoti būtisks arī nozares atbalsts, lai no vienas puses programmas būtu pielāgotas uzņēmumu vajadzībām un, no otras puses, lai studenti varētu saņemt nepieciešamo finansiālo atbalstu. Vēsturiski, Latvijā finansējumu augstākajai izglītībai garantē valsts vai to finansē students pats. Taču šobrīd Latvija seko līdzi labākajām pasaules izglītības iestādēm, kur finansējums tiek nodrošināts gan no valsts, gan no studentu puses, turklāt, tiek piesaistīts arī privātais sektors. Privātā sektora finansējuma nozīme arvien pieaugs un būs aktuāla. Gan no partneru puses, gan studentu paustajā caurvijās viena galvenā tēma – iespējas. Mūsu tikšanās laikā ar studentiem un stipendiju devējiem tika runāts daudz par iespējām, ko studentiem pašiem paver šī stipendija – tā ir iespēja atvērt plašākas durvis uz pasauli un iespēja apgūt augstāko izglītību prestižā augstskolā, kas šogad novērtēta ar augstāko novērtējumu Latvijā – 4 izcilības palmām (4 Palmes of Excellence) Eduniversal labāko biznesa skolu reitingā.

Klaudio Rivera
Riga Business School Bakalaura Programmu direktors

BITL programma ir ienesusi jaunu skatu ilgtspējīgas izglītības virzienā, apvienojot IT nozarei tik nepieciešamās specifiskās profesionālās zināšanas ar modernam vadītājam nepieciešamajām kompetencēm. Man ir liels prieks, ka šo programmas pienesumu ir novērtējuši arī Latvijas vadošie finanšu industrijas dalībnieki, kā arī vadoši tehnoloģiju uzņēmumi. Pateicoties jūsu atbalstam RBS BITL programmas studentiem stipendiju veidā, RBS var sniegt iespēju saņemt modernu starpdisciplināru izglītību plašākam studentu lokam. Man arī ir gandarījums redzot, ka stipendiju saņēmēji spēs daudzkārtīgi pavairot stipendijās ieguldītos līdzekļus, darbojoties Latvijas finanšu un tehnoloģiju uzņēmumos! Šāda tipa jaunie profesionāļi un vadītāji spēs savas zināšanas pielietot ilgtspējīgi un atbildīgi!

Viesturs Kuļikovskis
uzņēmējs, Riga Business School konsultatīvās padomes līdzpriekšsēdētājs

BITL pirmā kursa students, SEB bankas stipendijas saņēmējs: “Biju lielas izvēles priekšā, kad izraudzījos, kur iegūt bakalaura grādu. Lūkojies gan Eiropas, gan vietējās skolās, taču lēmis par labu Riga Business School BITL programmai tās unikālās kombinācijas dēļ, kur biznesa vadības zināšanas tiek kombinētas ar tehnoloģiju pārvaldīšanu, tādējādi radot spēcīgu profesionālo priekšrocību darba tirgū un iespēju iegūt kāroto amatu.

Mārtiņš Prokuratovs
BITL pirmā kursa students, SEB bankas stipendijas saņēmējs

Riga Business School šobrīd studē vairāk nekā 250 bakalaura programmu studenti, vairāk nekā 200 MBA un Executive MBA programmu studenti. Riga Business School absolvējuši gandrīz 2000 studentu.